Fundacja Pomóż Pomagać

Adopcje

Misyjna Szkoła Zmartwychwstania Pańskiego w Buhembie prowadzona przez polskiego misjonarza o. Macieja Brauna jest placówką na najwyższym poziomie.

Jeżeli czujesz, że możesz pomóc, zmieniając w ten sposób świat jednego, konkretnego dziecka, zostań rodzicem adopcyjnym. Szkoła jest dla niego najlepszą inwestycją w przyszłość.

  • Adopcja duchowa w Buhembie oznacza zapewnienie dziecku dostępu do edukacji na poziomie przedszkola i szkoły podstawowej.
  • Jest to zobowiązanie finansowe. Opłata przeznaczona jest na zakup podręczników i przyborów szkolnych, mundurek (tj. sweterek, koszula, bluzka, spodnie lub sukienka, skarpetki, buty), posiłek, wreszcie naukę.
  • Szkoła zapewnia przestronne, doskonale wyposażone sale lekcyjne, dostęp do bieżącej wody, toalety.
  • Uczniowie każdego dnia są dowożeni do szkoły z odległych wiosek.
  • W szkole otrzymują dwa pełnowartościowe posiłki, co jest ważne, gdyż często z domu dzieci przychodzą głodne,
  • Rok szkolny w Tanzanii rozpoczyna się w styczniu i trwa do grudnia. Nauka w szkole trwa siedem lat, a każdy rok opłacamy z góry (tj. każdego stycznia) przez siedem kolejnych lat.
  • Adopcja przedszkolaka to obowiązek trzyletni. Każdy rok pobytu dziecka w przedszkolu opłacamy z góry (tj. każdego stycznia) przez trzy kolejne lata.

W ramach programu adopcji otrzymuje się na przełomie grudnia / stycznia pod opiekę konkretne dziecko. Dokument adopcyjny z podstawowymi informacjami o nim i zdjęciem zostaje przesłany na wskazanego przez zainteresowanych maila.

Zaadoptuj dziecko!

Chętnych do adopcji zapraszam do mailowego kontaktu. Do adopcji potrzebne są dane zainteresowanych osób, tj. imię i nazwisko, adres mailowy i nr telefon do kontaktu, oraz informacja, czy chcemy pomóc dziecku szkolnemu, czy przedszkolnemu, przesłane na adres: adopcje@pomoz-pomagac.pl

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę przesłać dziecku ubrania i prezenty?

Paczki do Afryki idą bardzo długo bez gwarancji, że dotrą do adresata. Przed ich odbiorem
 w Tanzanii trzeba też opłacić cło. Nie ma osoby tu na miejscu, która mogłaby odbierać
 i dostarczać takie paczki poszczególnym dzieciom. Zachęcamy do przekazywania wsparcia finansowego, gdyż większość rzeczy, które są im potrzebne można kupić w Tanzanii.

Czy będę mieć kontakt z zaadoptowanym dzieckiem?

Staramy się na bieżąco umieszczać na stronach informacje o tym co dzieje się na naszej Misji, a co za tym idzie o przedszkolu i szkole. Służy do tego strona prowadzona przez misjonarza na fb: https://www.facebook.com/MojaMalaWielkaMisja oraz strona internetowa naszej fundacji. Mamy pod opieką trzysta dzieci, dlatego nie jesteśmy wstanie informować Państwa o każdym z nich z osobna. Aby temu sprostać konieczne byłoby zatrudnienie na Misji dodatkowej osoby, która zajmowałaby się tylko tym, a naszym celem jest przecież rzetelna edukacja tych dzieci.